Skip to main content
Vraag

god pijn doen

  • June 7, 2025
  • 5 reacties
  • 128 Bekeken

Forum|alt.badge.img

Hoi ik ben een 15 jaar oude jongen. Ik probeer christelijk te zijn, maar mijn brein is gewoon zo gefocused op sex en andere dingen dat het voelt alsof ik God pijn doe. Ik weet niet wat ik hiermee moet want ik fap 5 keer per dag, en de schaamte die ik daarna voel is zo erg.ik voel me niet waardig van dit leven? Wat moet ik doen?

5 reacties

  • June 9, 2025

Hallo,

Dat klinkt inderdaad niet zo fijn. Je bent een jongen van 15, dan is het logisch dat je veel aan seks denkt. Maar probeer het te onderdrukken. Dat klinkt makkelijker gezegd dan gedaan, zeker voor een meisje dat haast nooit aan seks denkt, maar misschien kan het volgende je helpen.

Bid tot God.
De psalmist zei dat hij 'zijn last naast God neer legt'. Je kunt altijd tot God bidden om te vragen of hij je wilt helpen te stoppen. Bidden is altijd de eerste stap tot alles. God wil dat we voor eeuwig gelukkig zijn, en daar wilt hij ons graag bij helpen. Hij is er natuurlijk niet blij mee dat je vaak masturbeert en aan seks denkt, maar hij wil dat dat verandert, en hij wil je daar graag bij helpen.

Beheers je.
Tip: Telkens als je weer aan seks of masturberen moet denken, druk de gedachte dan gelijk weg. Je kunt God ook vragen om daar telkens niet aan te denken. Zodra er een seksuele gedachte bij je opkomt, denk dan aan iets wat je niet op seks kunt betrekken, zoals een muziekstuk of liedje wat je erg mooi vindt, of aan planten of bomen, of aan een spel of zoiets, wat voor jou het beste werkt. 

Denk van tevoren na.
Als je bijvoorbeeld een rookverslaving hebt en je wilt daarmee stoppen, dan werkt het niet om na elke sigaret te zeggen dat het de laatste is en dat God te smeken om vergeving en dat je het nooit meer gaat doen. Het werkt beter om voordat je een sigaret neemt te bidden om de verleiding te weerstaan, want dan doe je het niet. Zo is het ook met masturberen: denk vooraf na om het niet te doen, bid desnoods als het je niet lukt te beheersen, maar dan is de kans van slagen wel groter. 

Vul je geest met andere dingen.

Het helpt ook om je geest te vullen met andere dingen. Je kunt je afwenden van dingen die met seks te maken hebben, zoals naar vrouwen of pornografie kijken (Job 31:1), dingen op te zoeken over voortplanting, et cetera. Dan ben je minder gefocust op seks. Want eigenlijk voed je die gedachte aan seks telkens als je weer iets kijkt dat met seks te maken heeft.  

Ik hoop dat deze tips je kunnen helpen. Het is sowieso heel goed dat je hebt ingezien dat je moet stoppen en dat God het niet goedvindt. Dat is al een compliment waard.

Veel succes!


Diana
Forum|alt.badge.img+13
  • Vaste gast
  • June 9, 2025

Je doet God echt geen pijn door te masturberen, hoor. Poetin en Netanyahu, die doen hem wel pijn.  
Gelovig zijn lijkt me zo vermoeiend, dat je je de hele tijd schuldig moet voelen over onschuldige dingen waarmee je niemand kwaad doet.


koetje.123
Forum|alt.badge.img+3
  • Praat goed mee
  • June 11, 2025

Hi ​@Noah 

je doet God geen pijn. als je  heel graag christen wilt zijn kan je bidden of goede dingen te doen. zolang je aardig bent geeft God je niet op. je bent een speciaal mens.

Hoop dat het helpt

-Koetje.123-


Vera16xx
Forum|alt.badge.img+3
  • Vaak actief
  • July 17, 2025

@Noah Jammer dat je worstelt met je religie en je gevoelens. Ik zou zeggen vertrouw op je gevoelens want vaak voel je wel wat goed of slecht is. Religie - zeker de conservatieve varianten - vind ik persoonlijk een lastig iets, misschien dat ik je hier niet in kan adviseren. Maar ik stel wel de vraag:

Waarom is het eigenlijk zo dat seksualiteit en Christen-zijn een probleem zou zijn? Ik heb het opgezocht en Job 31:1 lijkt vooral te gaan over morale puriteit en integriteit. Zoals dat je naar de vrouw van iemand in een monogame relatie kijkt met bepaalde ogen, dat zou dan immoreel zijn en niet integer. Maar of je hieruit kunt afleiden dat God het niet gewild zou hebben dat je seksuele gevoelens hebt of aan zelfbevrediging doet, kan ik er niet uit afleiden.

Hoe dan ook ik ben meer van het principe: Make 💓 Love 💓 not War.

 

Ik lees hierboven:

Hij is er natuurlijk niet blij mee dat je vaak masturbeert en aan seks denkt

 

Ik snap dat zelf niet zo goed. Als je gelooft dat God de mens heeft geschapen, dan is dat inclusief de voortplantingsorganen, toch? En ook met de hormonen die tot seksuele opwinding kunnen leiden. Als het doel louter is voortplanten had dat wellicht ook zonder gekund. Ook (intelligente) dieren hebben seks voor plezier. In elk geval: Bonobo's, Chimpansees, Orang-Oetangs, Dolfijnen, Olifanten en Pinguins.

Als je gelooft dat ook de dieren door God zijn geschapen en ook: naar hun aard zijn geschapen, dan zou je dierlijk gedrag dus nooit als 'zondig' kunnen zien. Kortom, als je deze denkwijze volgt dan zou je hieruit kunnen afleiden dat God het gewild heeft dat zowel de mens als de meest intelligente dieren seks hebben voor hun plezier, mogelijk met sociale binding als doel. Je kunt de vraag ook omdraaien: waarom zou God niet willen dat wij mensen elkaar lief hebben? Er is al genoeg ellende in de wereld!

 

Even wat dingen opgezocht:

 

 

Denk om de kittens!!

 


Wolf
Forum|alt.badge.img+19
  • Ster
  • August 6, 2025

Ik geloof niet dat je god pijn hiermee doet. Hij houd van iedereen en dus ook van jou. Maakt niet uit wie je bent of wat je doet.