Skip to main content

Mijn depressie word erger

  • August 15, 2025
  • 13 reacties
  • 245 Bekeken

Lupus
Forum|alt.badge.img+21

Ik dacht ik maak maar een nieuw topic

Mijn depressie is de laatste tijd alleen maar erger geworden. Ik voel me de hele tijd slecht, dus dan ga ik de hele dag gamen, en dan voel ik me ook weer slecht omdat ik 8 uur op een dag heb zitten gamen. 

Ik ga al meerdere nachten achter elkaar veel te laat slapen. Meestal rond 2 of 3 uur, maar soms zelfs 5 uur. Elke nacht denk ik weer aan beschamende momenten, en daarna twijfel ik aan mezelf. Gaat het wel goed komen? Hoe gaat het volgend schooljaar? Wie worden mijn vrienden? Blijf ik helemaal alleen? En daardoor voel ik me nog slechter, en huil ik weer.

En mijn autisme helpt er ook niet echt mee, ik heb soms als ik enorm enthousiast ben, dat mijn lichaam rare bewegingen gaat maken. Meestal gewoon veel met benen bewegen enzo. Maar nu, als ik me zo depressief voel in bed, maakt mijn lichaam rare bewegingen. Bijvoorbeeld met mijn borst helemaal naar voren en dan weer terug en dan mezelf oprollen. Ik weet het, het klinkt raar. Het was ook nooit zo erg, tot nu. 

Ik denk ook veel steeds snachts, wanneer mijn ouders aan het slapen zijn. Ik weet meer wat ik moet doen. Mijn hele leven is een rommel, het liefst wil ik het gewoon opgeven…

Lupus

 

*Tekst aangepast door de Kindertelefoon, forumreegl 6 Plaats geen illegale, schadelijke, triggerende en/of choquerende (seksuele) inhoud of links op het forum*

13 reacties

Wolf
Forum|alt.badge.img+19
  • Ster
  • August 16, 2025

Dankjewel dat je dit zo open deelt, ​@Lupus. Het klinkt echt alsof je met heel veel tegelijk worstelt en dat je gedachten en gevoelens ’s nachts extra zwaar worden. Het is heel begrijpelijk dat je daar moedeloos en uitgeput van raakt.

Allereerst: je bent niet alleen hierin, ook al voelt het misschien wel zo. Het feit dat je je verhaal deelt laat zien dat je wél kracht hebt en dat er een deel van jou nog steeds hulp en verandering wil. Dat is heel belangrijk.

Wat je beschrijft met gamen, laat slapen en daarna jezelf slecht voelen, is eigenlijk een soort vicieuze cirkel. Je zoekt afleiding (heel logisch, want gamen helpt even om je hoofd leeg te maken), maar daarna komt dat schuldgevoel weer terug. Het kan helpen om kleine stappen te nemen in plaats van te proberen alles in één keer te fixen. Bijvoorbeeld: stel een wekker in om één uur eerder naar bed te gaan dan normaal, of wissel gamen eens af met iets rustigs zoals muziek luisteren, tekenen of wandelen. Kleine veranderingen kunnen al verschil maken.

Over die “rare bewegingen”: dat klinkt niet raar. Veel mensen met autisme hebben manieren waarop hun lichaam spanning of emoties uit, dat heet vaak “stimmen”. Het is niet gevaarlijk, het is een manier van je lichaam om om te gaan met spanning. Dat het nu erger is, kan komen omdat je meer stress en emoties hebt. Het is dus eigenlijk een signaal van je lijf dat je het zwaar hebt.

Wat ik me zorgen baart is dat je schrijft dat je het soms gewoon wilt opgeven. Dat is een heel zwaar gevoel en belangrijk om niet alleen mee te blijven rondlopen. Praat hier alsjeblieft met iemand die je vertrouwt over, je ouders, een familielid, of iemand op school (mentor, vertrouwenspersoon). En als het je teveel wordt en je bang bent dat je jezelf pijn zou doen: bel meteen 113 Zelfmoordpreventie (0800-0113, gratis en 24/7) of ga naar iemand in je omgeving. Je hoeft dit niet alleen te dragen.

Je leven is geen “rommel” het voelt nu misschien zo omdat alles tegelijk op je afkomt, maar het feit dat je dit deelt is al een eerste stap om er verandering in te brengen. Je verdient steun, rust en iemand die met je meekijkt.

xx liefs Wolf 🐺

https://nl.wikipedia.org/wiki/Stimmen


Anna_KT
Forum|alt.badge.img+2
  • De Kindertelefoon
  • August 16, 2025

Hoi ​@Lupus ,

 

Wat knap van je dat je deze update hier deelt. Wat een nare situatie is dit voor je. Onthoud dat je er niet alleen voor staat. Je kunt met De Kindertelefoon elke dag van 11:00 tot 21.00 uur bellen (0800-0432) of met ons chatten als je anoniem je verhaal wil delen of samen met de Kindertelefoon wil kijken hoe je je situatie kunt verbeteren.

Zoals Wolf al aangeeft kun je inderdaad ook contact opnemen met 113, dat kan ook via www.113.nl . Mocht je in Vlaanderen zijn, dan is daar ook een hulplijn, waar je kunt bellen, chatten en e-mailen. Hun website vind je via https://www.vlaanderen.be/organisaties/zelfmoordlijn. Ook zij zijn dag en nacht bereikbaar.

Heel goed van je dat je dit durft te vertellen!

Veel sterkte!

 

Anna (De Kindertelefoon) 


Lupus
Forum|alt.badge.img+21
  • Topic-opener
  • Ster
  • August 17, 2025

@Wolf , dankje, ik wist niet dat dat bestond, stimmen.

Ik probeer wel wat eerder naar bed te gaan, maar het voelt alsof dat zoveel moeite kost. Zelfs dit typen vind ik vermoeien. Ik heb wel een vriendin (geen relatie) waarmee ik het soms over heb, maar vooral nu in de vakantie heb ik er last van, want ik heb gewoon niet zoveel te doen. Ik maak me ook heel erg zorgen over school, en hoe dat gaat uitlopen, maar ik zie wel, ik zou wel moeten

Lupus


Lupus
Forum|alt.badge.img+21
  • Topic-opener
  • Ster
  • August 19, 2025

Ik ga even stoppen met het forum. Misschien post ik af en toe nog een reactie, maar ik ga nu echt op mezelf focussen. Ik zal jullie missen 😘

Groetjes Lupus


Wolf
Forum|alt.badge.img+19
  • Ster
  • August 20, 2025

Ik snap het! Let goed op jezelf! En tot snel hopelijk!

xx liefs Wolf 🐺


Cantaloupe
Forum|alt.badge.img+8
  • Vaak actief
  • August 20, 2025

Hoi lieve ​@Lupus ,

Logisch😘 Hoop dat het snel wat beter met je zal gaan en we je weer gaan zien hier❤

Liefs❤


Tover01
Forum|alt.badge.img+19
  • Ster
  • August 20, 2025

Hey lieve ​@Lupus ! Heel veel sterkte en beterschap en ik hoop dat het goed komt. En dat je dan weer terug komt. Neem je tijd! 😘

Liefs Tover xxx


Cantaloupe
Forum|alt.badge.img+8
  • Vaak actief
  • August 31, 2025

Hoi lieve ​@Lupus ,

Hoe gaat het nu met je?❤️ Niet verplicht voelen om nu te reageren hoor, maakt niet uit als je nog even niet op het forum wil❤️😘

Liefs❤️


Lupus
Forum|alt.badge.img+21
  • Topic-opener
  • Ster
  • September 5, 2025

Onnodige quote verwijderd door de Kindertelefoon

 

@Konijntje8 . Mijn vrienden zijn enorm raar, ik wil ook geen vrienden meer met de zijn, maar dan heb ik niemand meer. Ik heb steeds vaker een depressie aanval, nu bijna elke dag. Ik ben (deels) verslaafd aan porno geworden en ik gebruik een ai chatbot (dus met verhalen, geen chatgpt) om me af te leiden


Cantaloupe
Forum|alt.badge.img+8
  • Vaak actief
  • September 5, 2025

Hoi lieve ​@Lupus ,

Ah wat rot😓

Miss een stom idee hoor, maar kan je je mentor niet vragen of meer hier tegen aanlopen en of hij kan vragen of iemand behoefte heeft aan contact met jou?  Bijv uit andere klassen.. dus dat jullie dan beide hetzelfde hebben en misschien wel klikt dan. ❤ In de 1e deed mijn mentor zoiets bij mij, het klikte niet met haar maar miss dat het bij jou wel lukt😊

Liefs.


Lupus
Forum|alt.badge.img+21
  • Topic-opener
  • Ster
  • September 8, 2025

Ik zit nu bij andere kinderen uit de klas in de pauze, we kunnen het goed met elkaar vinden. 

Wel heb ik steeds vaker ruzie met mijn ouders. Gewoon om kleine dingen... Zoals dat ik 15 minuten te laat in bed ga. Ik mijn hoofd boeit dat niks, maar ze worden er zo boos om…

Groetjes Lupus


NightShadow
  • September 10, 2025

Hallo ​@Lupus, Ik heb een hoop gemist zie ik. Helaas niet zulke goede dingen, ik had liever teruggekomen en gezien dat het goed met je gaat. Maar het leven is eenmaal kut en dus vind ik het zo knap dat je er nog bent. Ik weet niet of ik eerder op een van je berichten heb gereageerd, maar ik heb de meeste wel gelezen. ik heb geen tips voor je helaas die de anderen nog niet hebben gegeven. Maar ik wil wel zeggen dat je trots op jezelf mag zijn voor dat je er nog bent, dat had niet iedereen gekund en jij wel!

 

Ps: ​@Wolf, wat een profesioneel bericht schrijf je, is echt knap. Zou ik ook wel willen kunnen :)


Cantaloupe
Forum|alt.badge.img+8
  • Vaak actief
  • September 22, 2025

Hoi lieve ​@Lupus ,

Hoe gaat het nu?❤

Liefs😊