Skip to main content

depressie: vaak wordt het me teveel

  • March 15, 2025
  • 2 reacties
  • 40 Bekeken

Hi, ik voel me al best lang niet fijn en heb depressie. Mijn vader is heel open en daarom is dat niet altijd fijn. Mijn hele familie weet nu hoe ik me voel en ja, ook gaat hij altijd door met praten over dingen als het me te veel word en zet erg snel een schreeuwende stem op waar ik niet tegen kan. Mijn moeder is erg gevoelloos in mijn mening, ik zie haar nooit meer door werk en als ze vrij is gaat ze uit met vriendinnen en ze zegt dat ik me niet aan moet stellen en gooit allemaal dingen in woorden over me heen. Vaak word het me teveel en kan en wil ik het niet meer aan maar ik ben erg bang voor de dood en dat is ook geen optie. Heeft iemand tips

2 reacties

Fem_
Forum|alt.badge.img+4
  • De Kindertelefoon
  • March 17, 2025

Hoi ​@Mlh ,

Heel goed van je dat je dit vertelt! Je zit in een nogal lastige situatie zien we. Onthoud dat je er niet alleen voor staat. Je kunt met De Kindertelefoon elke dag van 11:00 tot 21.00 uur bellen (0800-0432) of met ons chatten als je anoniem je verhaal wil delen of samen met de Kindertelefoon wil kijken hoe je je situatie kunt verbeteren. Nogmaals heel goed van je dat je dit durft te vertellen!

Veel sterkte!

Liefs,

Fem, De Kindertelefoon


Wolf
Forum|alt.badge.img+19
  • Ster
  • August 4, 2025

Hey ​@Mlh,

Het klinkt echt zwaar wat je doormaakt, vooral omdat thuis het ook niet altijd steunend is. Je vader bedoelt het misschien goed, maar zijn manier van praten maakt het voor jou moeilijker, en je moeder lijkt je niet altijd te begrijpen zoals jij dat nodig hebt. Dat is heel lastig.

Misschien helpt het om een plek te zoeken waar je even rust kunt vinden, zoals een hobby of een fijne plek buiten of thuis. Probeer ook iemand te vinden die écht naar je luistert, bijvoorbeeld een mentor, decaan of schoolpsycholoog. Zij kunnen je steunen en eventueel helpen met het regelen van meer hulp. Schrijven kan ook helpen om je gevoelens van je af te zetten, bijvoorbeeld in een dagboek.

Als het lukt, kun je proberen aan je vader uit te leggen wat voor gesprekken je wel fijn vindt, zodat het minder heftig voor je wordt. En het kan echt helpen om met een therapeut of psycholoog te praten over wat je voelt, ook al is dat eng.

Zorg daarnaast goed voor jezelf door dingen te doen die je blij maken of even afleiden, zoals muziek luisteren, sporten of iets creatiefs.

Het is helemaal oké om hulp te vragen en te accepteren dat het soms zwaar is. Je staat hier niet alleen in. Heel veel sterkte in iedergeval!

xx liefs Wolf 🐺